Vakıfbank (BES) Bireysel Emeklilik İptal Etme

Devlet tarafından çalışanlar için zorunlu hale getirilen Bireysel Emeklilik Sistemi sonrasında iptal edilebilmektedir.  İnternette en çok aranan sorulardan biri olan BES İptali ile gibi tüm sorularınızı yanıtlamak istiyoruz.  Öncelik olarak Vakıfbank BES iptali nasıl yapılır sorusuna bir cevap vermek istiyoruz. Bireysel Emeklilik Sistemi 2003 yılında fiilen uygulanmaya başlanan özel bir emeklilik sistemidir.  Kişinin geleceğini garanti altına almak için tasarlanan bu sistem, sunmuş olduğu avantajlarla kişilere ilerleyen dönemlerde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Birikim yapılmasını sağlanan BES, yaş ilerleyip emeklilik zamanı geldiğinde rahat bir şekilde yaşamanıza imkan sağlamaktadır.  Refahınızı arttırmak amacıyla planlanan ve uygulanan Vakıfbank BES sistemini istediğiniz zaman kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz. 2017 yılında çıkan kararla birlikte çalışanlar otomatik olarak BES’e kayıt olmaktadır. Brüt maaşın %3’ü katkı payı sayılarak %25 devlet tarafından yatırılmaktadır.  Vakıfbank BES iptali telefon numarası ile iptal yapma şansına sahipsiniz. Otomatik olarak yapılan kayıt sonrasında 2 ay bekleyerek direkt sistemden çıkış yapabilirsiniz.

Vakıfbank BES iptali için tek yapmanız gereken Vakıfbank Emeklilik Çağrı Merkezi numarasını arayarak iptal işini tamamlayabilirsiniz.  Arayacağınız iki farklı numara bulunmaktadır, bunlar;

  • 444 9 237
  • 0850 222 96 57