Vodafone SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Giderek büyüyen bir teknolojik çılgınlığın içinde, ihtiyaç kredilerimizi bile bankaya gitmeden cep telefonumuzla kullanabildiğimiz bir zamanın içindeyiz. Bankalara ait tüm işlemleri ne kadar karmaşık olursa olsun sadece birkaç dakika içinde yapabiliyoruz. Peki bankacılık işlemlerinde en önemli husus nedir? Tabi ki kullanacak olduğumuz kredilerden tutun da açtıracak olduğumuz vadeli hesap faizlerinin fiyatlamalarında en önemli husus tabi ki kredi notudur.

Kredi notu hayatımızda neden bu kadar önemlidir sorusu günümüzde cevabı en çok aranan sorudur. Nakit ihtiyacımız ya da diğer herhangi küçücük bir ihtiyacımız olduğunda ilk olarak bankalara başvururuz. Bu noktada bankalarında da en çok dikkat ettiği husus, en önemli değerlendirme kriteri kredi notudur. Çünkü, kredi notu, hepimizin finansal güvenilirliğini gösteren bir göstergedir.

Banka ile işi olan, zamanında en azından bir ek hesap dahi kullanmış sonra kapatmış ancak üzerinden uzun zaman geçmiş olan birinin bile bir kredi notu bulunmaktadır. Kredi notu, 0 ile 1900 arasında ifade edilen rakamsal bir değerdir. Bu değer, büyüklüğü ile ölçülür ve sizin finansal istikrarınızı gösterir. Kredi Kayıt Bürosu ismi ile anılan Findeks, herkesin bu değerle ifade edilen kredi notlarını depo eder. Bu sebeple, bankaya gittiğimizde herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için kredi notumuzu bilmeliyiz. Yaptığımız her finansal işlemin kredi notumuza bir etkisi bulunmaktadır.

Bireylerin yapacağı bankacılık işlemlerinde, atacağı her finansal adımda en önemli detay kredi notudur. Çünkü kredi notu, sizin finansal performansınızı, geri ödeme kabiliyetinizi, limitlerinizi nasıl kullandığınızı yansıtır.

Kredi Kayıt bürosu, kişilerin bu finansal notlarına daha hızlı ve daha kolay erişim sağlamak adına kredi notu öğrenme durumunu daha kolay hale getirmiştir. Kişiler, finansal notlarını öğrenmek adına illa ki bir finansal kuruluşa başvurmak zorunda değillerdir. Gelişen teknoloji sayesinde artık GSM operatörleri de kredi notu öğrenme konusunda kullanıcılarına destek olmaktadır. VODAFONE, bu servis ile dakikalar içinde kullanıcılarına cevap verebilmektedir.

VODAFONE aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmeniz sadece dakikalarınızı alır. TC kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakarak doğum yılınızı da mesaja ekleyip 1122’ ye mesaj atmanız yeterlidir. Findeks tarafından kredi notunuz cep telefonunuza birkaç dakika içinde mesaj olarak gönderilecektir. SMS ile öğrendiğiniz kredi notunuzun banka sisteminde görünen kredi notundan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Kısaca, kredi notunuzu öğrenmek için bankaya gitmenize gerek kalmamaktadır. Bu hizmetin bedeli sadece 9 TL dir.

Kredi notunuza göre kendinizi herhangi bir risk grubuna dahil edebilirsiniz. Kredi notunuz 1000 ve altında bir rakamla ifade ediliyorsa, riskli bir müşterisiniz demektir. Bankacılık işlemlerini rahatlıkla yapamazsınız. Talep ettiğiniz kredi bölge ya da genel müdürlük yetkili olabilir ya da sizden teminat talep edilir. Kısa zamanda kredi notunuzu yükseltmeye çalışmalısınız. Kredi notunuz 1000 ve üzerinde ise rakamın büyüklüğüne göre de zorlanma dereceniz azalacaktır. Notunuz ne kadar yüksek ise, bankacılık işlemlerini yapma payınız o derece artacaktır.

Unutmayın ki, bankaya yapacağınız her kredi başvurusu ve bu başvurular için almış olduğunuz ret cevabı, bin bir zorlukla yükselttiğiniz kredi notunuzu bir anda düşürmeye yetecektir. Bu sebeple kredinotu.gen.tr olarak bankaya kredi başvurusu için gitmeden önce kredi notunuzu bilmenizde fayda olacağını düşünmekteyiz.