Yapı Kredi Kredi Notu Sorgulama

Yapı Kredi’den kredi çekmek istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız.  Öncelikle kredi çekmek için kredi notunuzun ne durumda olduğunu öğrenmeli buna istinaden adımlar atmalısınız. Kredi tutarınızın yüksek çıkması adına atacağınız ilk adım da kredi notu sorgulaması olmalı. Yapı Kredi’den kredi başvurusu yapıp başvurunuz onaylanmadığında kredi notunuzun düşeceğini unutmayınız.

Bu sebeple önceliğiniz kredi notunuzun kredi çekmeye yeterli olup olmadığını öğrenmelisiniz. Son 5 yıl içinde hatalı kredi ve finans durumunuzu gösteren sisteme Risk raporu denilir. Finansal geçmişiniz uzun dönemde Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından kayıt edilmektedir. Bir çok parametreler baz alınarak analiz edilen puanlama türüne Kredi notu denir ve sizlerin bankaya olan teminatınız sayılabilir.

Bankalar kredi notu risk grubunda yer alan müşterilerinin kredi başvurularını genelde geri çevirerek onaylamazlar.  Risk raporunuz sonucunda finansal taleplerinizi değerlendirmeye alamazlar, Kredi notunuzu yükselttiğiniz de talepleriniz kabul edilecek, arzu ettiğiniz kredi başvurusunu onaylatabileceksiniz.  Kredi notunuzu yükseltmek için diğer kredi taksit ödemelerinizi, kredi kartı ve extre ödemelerini zamanya yaparak yükseltebilirsiniz….