Yeni atanan memurlar kredi çekebilir mi?

Günümüzde bankalar memurlar için yeni kolaylıklar sunarak, memurlara özel kredi teklifleri sunmakta. Popüler kredi kampanyaları arasında yer alan memur kredileri bu kadar çok gündemdeyken, yeni memur olanlar ve atamasını yeni kazanmış olan memurlar da kampanyalardan yararlanıp yararlanamayacağını merak ediyor.

Acil nakit gerektiğinde, giderlerin bütçe boyutunu aştığında yardıma koşan bankalar ödeme kolaylıkları sunarak kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Bankaların yaptığı kredi kampanyalarıyla ev, araba almak isteyen yada birikim yapmak isteyen memur adayları hemen kredi çekip çekemeyeceklerini merak ediyor.

Yeni atanan ve yeni memur olan adaylar ihtiyaçlarını gidermek için kredi başvurusunda bulunabilirler. Atanma süreleri kredi çekmelerine engel teşkil etmez. Bankalar başvuruyu yapan kişinin hangi meslek grubundan olduğuna baksalar bile ilk öncelikleri kredi notudur.

Şayet yeni atanan memurlar serbest veya özel sektörde çalışan kişilere göre maaşları yüksek seviyede oldukları için rahatlıkla kredi çekebilirler…